TUOTTEET
UUSI VUOSI
IP-609 vedenpitävä analoginen radio
- Tavaran nimi: IP-609 vedenpitävä analoginen radio
Sähköposti:Info@kydera.com
Luokka:
Yksityiskohtainen johdanto
IP-609 veden- ja pölysuojattu analoginen radio
• VOX
• Aikakatkaisin
• Näppäimistö
• Matala akun hälytys
• 107 DCS
• PC-ohjelmoitava
• 50 CTCSS
• Taajuus-/kanavaskannaus
• LCD-näyttö
• Akun varausilmaisin
• PC-ohjelmoitava
• Valittava squelch-taso
• Prioriteettiskannaus
• CO/TO/SE-skannaus vaihdettavissa
• Kanavien nimeäminen
• Ohjelmoitava tervetuloviesti
• Li-ion-akkupaketti
• Valittava nimi-/taajuusnäyttötila
• Varatun kanavan esto
• Useita soittoääniä + 1750 Hz
• Veden- ja pölysuojattu, saatavana IP66/67-luokituksilla asiakkaan vaatimusten mukaan
| Malli | ||
| Malli | IP-609 | IP-609 |
| Taajuusalue | VHF | UHF |
| 136-174MHz 245-260MHz | 350-390MHz 400-470MHz | |
| Kanava | 199 | |
| PLL-kanavaväli | 12.5/25KHz | |
| Akun jännite | 7.4V DC (Li-ion-akkupaketti) | |
| Antenni-impedanssi | 50Ω | |
| Lämpötila-alue | -20℃~+60℃ | |
| Taajuusvakavuus | ±2.5PPM | |
| Kotelon koko | 97x58x40mm | |
| Paino (akku mukana) | 300g | |
| Pakkaus | Lahjarasia (yksikkö ja tarvikkeet) | |
| Vastaanotin (mittaukset tehty TIA/EIA-603:n mukaan) | |
| Ensimmäinen IF (MHz) | (VHF)38.850KHZ |
| Toinen IF (kHz) | (VHF)450KHZ |
| Herkkäisyys (12 dB SINAD) | 0.2μV |
| Squelch-valinta | 0.15μV |
| Viereiskanavien erottelukyky | ≥65dB (W) |
| Intermodulaatio | ≥65dB |
| Häiriösignaalien vaimennus | ≥60dB |
| Kuvataajuuden vaimennus | ≥65dB |
| FM-hurina ja kohina | ≤-45dB(W) |
| Modulaatiotyyppi | 16KOF3E |
| Käyttökaistanleveys | ≤±7KHz |
| AF-lähtö | 0.5w@4Ohms |
| Äänen särö | ≤5% |
| Lähetin (mittaukset tehty TIA/EIA-603:n mukaan) | |
| RF-lähtöteho | 5/4W |
| Modulaatiotyyppi | F3E |
| Suurin poikkeama | ≤±5.0KHz(W) |
| Epätoivottu säteily | ≤65dB |
| Modulaatiosärö | ≤5% (300-3000Hz) |
| FM-kohina | ≤-45dB(W) ≤-40dB(N) |
Avainsana:
Radio
Asiaan liittyvä johdanto
undefined
Verkkotutkimus