TUOTTEET
UUSI VUOSI
UV-200 kaksisuuntainen radio
- Tavaran nimi: UV-200 kaksisuuntainen radio
Sähköposti:Info@kydera.com
Luokka:
Yksityiskohtainen johdanto
• Valikkotila
• Varatun kanavan esto
• VOX
• Aikakatkaisuaika
• Näppäimistö
• Matalan akun hälytys
• 107 DCS
• Tietokoneella ohjelmoitava
• 50 CTCSS
• Taajuus-/kanavaskannaus
• LCD-näyttö
• Valittavissa oleva vaimennustaso
• Prioriteettiskannaus
• CO/TO/SE-skannaus vaihdettavissa
• Kanavan nimeäminen
• Ohjelmoitava tervetuloviesti
• Li-ion-akku
• Valittavissa oleva nimi-/taajuusnäyttötila
• Varatun kanavan esto
• Useita soittoääniä +1750Hz
• Korkea/matala teho
| Tekniset tiedot | ||
| Malli | UV-200 | UV-200 |
| Taajuusalue (MHz) | VHF | UHF |
| 136-174MHz 245-260MHz | 350-390MHz 400-520MHz | |
| Kanava | 500 | |
| PLL-kanavaväli | 12.5/25KHz | |
| Akun jännite | 7.4V DC(Li-ion) | |
| Antennin impedanssi | 50Ω | |
| Lämpötila-alue | -20℃~+60℃ | |
| Taajuuden vakavuus | ±2.5PPM | |
| Kotelo (koko) | 87x53x34mm | |
| Paino (akun kanssa) | 260g | |
| Pakkaus | Lahjapakkaus (laitteen runko yhdessä lisätarvikkeiden kanssa) | |
Yhteensopiva MIL-STD-810C/D/E -standardien kanssa
| Vastaanotin (mittaukset tehdään TIA/EIA-603:n mukaan) | |
| Ensimmäinen välitaajuus (MHz) | |
| Toinen välitaajuus (KHz) | |
| Herkkyys (12 dB SINAD) | 0.2(W)/0.25(N) |
| Squelch-erottelukyky | 0.15(W)/0.2(N) |
| Viereisten kanavien valikoivuus | ≥65dB(W)/≥60dB(N) |
| Intermodulaatio | ≥65dB |
| Sivusignaali-esto | ≥60dB |
| Kuvataajuuden vaimennus | ≥65dB |
| FM-hurina ja kohina | ≤45(W)≤40(N) |
| Modulaatiotyyppi | 16KOF3E/11KOF3E |
| Käyttökaistanleveys | ≤±7KHz/≤±5KHz |
| Äänilähtö (AF) | 0.5w@4Ohms |
| Äänivääristymä | ≤5% |
| Lähetin (mittaukset tehdään TIA/EIA-603:n mukaan) | |
| RF-lähtöteho | 5W |
| Modulaatiotyyppi | F3E |
| Maksimipoikkeama | ≤5.0(W)/≤2.5(N) |
| Sivusäteily | ≤65dB |
| Modulaation vääristymä | ≤5% |
| FM-kohina | ≤45(W)/≤40(N) |
Avainsana:
Asiaan liittyvä johdanto
undefined
Verkkotutkimus