TUOTTEET
UUSI VUOSI
NC-UV90A irrotettava kaksitaajuusinen matkaviestin
- Tavaran nimi: NC-UV90A irrotettava kaksitaajuusinen matkaviestin
Sähköposti:Info@kydera.com
Verkkotiedot
Yksityiskohtainen johdanto
NC-UV90A kaksikaistainen ajoneuvoradio
1. Kaksikaistainen vastaanotto
2. Kaksoisvalmius
3. Täysdupleksinen ristikaistaviestintä
• DTMF-koodi
• Näppäimistö
• 107 DCS
• 50 CTCSS
• Prioriteettiskannaus
• Kanavaskannaus
• Korkea/matala teho
• 2-TONE/5-TONE (valinnainen)
• Ohjelmoitava 25 kHz (leveä); 12,5 kHz (kapea) kanavaväli
• Time-out-ajastin
• ANI-koodi
• Kompanderi
• Salain
• Tietokoneella ohjelmoitava
• Varatun kanavan lukitus
• Valittava squelch-taso
• CO/TO/SE-skannaus vaihdettavissa
| Malli | NC-UV90A | NC-UV90A |
| Taajuusalue (MHz) | VHF | UHF |
| 136-174Mhz | 400–470 MHz 450–520 MHz | |
| Tyyppi | Kaksikaistainen, kaksoisvalmius | |
| PLL-kanavaväli | 5/6.25/10/12.5/25KHz | |
| Akun jännite | 13,8 V ±10% | |
| Antenni-impedanssi | 50 Ω | |
| Lämpötila-alue | -20 °C – +60 °C | |
| Taajuuden stabiilisuus | ±2,5 PPM | |
| Kotelo (koko) | 140X180X43mm | |
| Paino (akun kanssa) | 1500g | |
| Suunniteltu täyttämään sotilasstandardin (MIL-STD-810C/D/E) keskeiset vaatimukset |
||
| Vastaanotin | |
| Välitaajuudet (IF) | 49,950 MHz & 450 kHz |
| Toinen välitaajuus (kHz) | 450KHZ |
| Herkkyys (12 dB SINAD) | 0,2 µV (leveä) / 0,25 µV (kapea) |
| Squelch-herkkyys | 0,15 µV (leveä) / 0,2 µV (kapea) |
| Viereisen kanavan valikoivuus | ≥70 dB (leveä) / ≥65 dB (kapea) |
| Intermodulaatio | ≥70dB |
| Häiriösignaalien vaimennus | ≥65dB |
| Kuvataajuuksien vaimennus | ≥70dB |
| FM-harmonit ja kohina | ≤ -45 dB (leveä) / ≤ -40 dB (kapea) |
| Modulaatiotyyppi | 16KOF3E/11KOF3E |
| Käyttökaistanleveys | ≤ ±7 kHz / ≤ ±5 kHz |
| AF-lähtö 80 | 4 W (8 Ω, 5 % särö) |
| Äänisärö | ≤5% |
| Lähetin | |
| RF-lähtöteho | 50 W (VHF) / 40 W (UHF) |
| Modulaatiotyyppi | F3E |
| Maksimi poikkeama | ≤ ±5,0 kHz (leveä) / ≤ ±2,5 kHz (kapea) |
| Sivusäteily | ≤ 65 dB kantataajuuden alapuolella |
| Modulaatiosärö | ≤ 5 % (300–3000 Hz) |
| FM-kohina | ≤ -45 dB (leveä) / ≤ -40 dB (kapea) |
Avainsana:
Asiaan liittyvä johdanto
undefined
Verkkotutkimus